Başarılı Avukatların Sırları 3.Bölüm

Başarılı avukatlar, ofisilerinin, duruşlarını en güçlü sergileyecekleri yer olduğunu bilirler ve istisnai durumlar hariç ofis dışında iş görüşmesi yapmazlar.

İş sahibini kendi işyerinde ziyaret ettiğinizde, patron koltuğunda oturan o olacağından, deplasmanda sayılırsınız. Deplasmanda da gol atmanız mümkün elbet. Ancak kendi sahanızdaki gibi avantajlı olmazsınız.

Bazı iş sahiplerinin, işlerinin yoğunluğundan ofisinize gelmeye vakitleri olmayabilir. Yada sağlık ve benzeri problemleri nedeniyle ofisinize gelemeyecek durumda olabilirler. Eğer ciddi anlamda iş potansiyeli görüyorsanız, istisnai olarak bu iş sahiplerini siz ziyarete gidin.

Telefonda danışma hizmeti vermeyin. Vaktiniz varsa karşınızdakinden durumu kısaca özetlemesini isteyin, bir şey çıkacağını düşünüyorsanız, kendisini elindeki tüm evraklarla ofisinize davet edin. Bir şey çıkmayacağını düşünüyorsanız görüşmeyle bile vakit kaybetmeyin. Başarılı avukatlar, en değerli şeylerinin vakitleri olduğunu bilirler. Bu nedenle kendilerine faydası olmayacak işlerle vakitlerini harcamazlar.

120650cookie-checkBaşarılı Avukatların Sırları 3.Bölüm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*