Tashih dilekçesi örneği

BAKIRKÖY  …İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO: 2014/…. E 2015/………… K.

 
DAVACI                      :
VEKİLİ                       :
DAVALI                     :
VEKİLİ                       :
KONUSU                    : Hükmün tashihi talebidir.
AÇIKLAMA

ve TALEP                  : Sayın mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyası ile görülmekte olan dava dosyasında, davanın kabulüne dair karar verilmiş ise de, tarafımıza tebliğ edilen gerekçeli kararda, davalının tahliyesine karar verilen adresin hatalı yazıldığı tarafımızca tespit edilmiştir.

                                   Gerek dava dilekçemizde, gerekse dosyaya ibraz etmiş olduğumuz ve davalı tarafın da kabulünde olan kira sözleşmesinde belirtildiği üzere, davaya konu gayrimenkulün adresi ……………………………….. dir.

                        İşbu nedenle, gerekçeli karardaki maddi hatanın tashihi ile, davalının, ……………………………………………. adresindeki mecurdan tahliyesine şeklindeki ibarenin, “………………………………………………. adresindeki mecurdan tahliyesine” şeklinde tashihini, HMK Madde 304 ve devamı maddeleri uyarınca vekaleten saygılarımla talep ederim. 23.06.2015

 

                                                                                                                   Davacı Vekili

                                                                                                                   Av. Ahmet ERKAN

20970cookie-checkTashih dilekçesi örneği

2 yorum

  1. İzmir 6.sulh hakimliğinde görülmekte olan mirascılık davasında büyük büyük baba annemin adı Yargı kararlarında zeynep olarak geçmektedir.Ancak ilgili nüfus müdürlüğünden alınan nüfus kayıt örneğinde büyük büyük baba annemin adı ziynet olarak yazılı,bu sebeple mirascılık davamız tıkandı.İlgili nüfus dairesi 1925 yılında ki yazılımdan bahsetmektedir,Asıl isim Zeynep ve elimizde ki belgelerin tamamında Zeynep kullanılmış bu belgelerin tamamı Erzurum sulh hukuk yargıçlığı kararlarıdır,ne yapabiliriz..

  2. İzmir 6.sulh hakimliğinde görülmekte olan mirascılık davasında büyük büyük baba annemin adı Yargı kararlarında zeynep olarak geçmektedir.Ancak ilgili nüfus müdürlüğünden alınan nüfus kayıt örneğinde büyük büyük baba annemin adı ziynet olarak yazılı,bu sebeple mirascılık davamız tıkandı.İlgili nüfus dairesi 1925 yılında ki yazılımdan bahsetmektedir,Asıl isim Zeynep ve elimizde ki belgelerin tamamında Zeynep kullanılmış bu belgelerin tamamı Erzurum sulh hukuk yargıçlığı kararlarıdır,ne yapabiliriz..
    Kaynak Linki : http://www.hukukitavsiyeler.com/2015/06/23/tashih-dilekcesi-ornegi/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*