Gerekçeli kararın tebliğe çıkarılması talebi örneği

………………..MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE
DOSYA NO: 20…/……. E

DAVACI :
VEKİLİ :Av.
DAVALI :
VEKİLİ :Av.
KONUSU : Gerekçeli kararın tebliğe çıkarılması ve artan gider avansının kararın kesinleşmesine müteakip tarafımıza iadesi talebidir.
AÇIKLAMA
VE TALEP :
Sayın Mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyasından verilen kararın taraflara tebliğe çıkarılmasını, dosyada kullanılmayan gider avansının, kararın kesinleşmesine müteakip tarafımıza ödenmesini vekaleten saygılarımla talep ederim.
Davacı Vekili
Av. ………………….

25284cookie-checkGerekçeli kararın tebliğe çıkarılması talebi örneği

2 yorum

  1. Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. 2 Haziran günü benim boşanma davası vardı görüldü anlaşmalı boşandık. Ay sonu gelin gerekçeli kararı alın demişlerdi. Ay sonu gittiğimizde evraklarımızın nüfus müdürlüğüne gönderildiğini söylediler. Aradan 3 ay geçti şehir dışında çalıştığımdan dolayı ilgilenemedim. Bugün nüfus müdürlüğüne gitti dosyamın orda olmadığını söylediler. Açtılar baktılar. Tekrar mahkememizin görüldüğü 3. asliye hukuk kalemine gittim ve bana gerekçeli karar dilekçesi yazmamız gerektiğini yazdıktan sonra bize tebligat gönderileceğini ve bu tebligattan 15 gün sonra işleneceğini söylediler. Şimdi nasıl bi yol izlemem gerekiyor. Bu dilekçeyi eski eşim ile birlikte mi yazmamız gerekşyor yoksa ben yazıp versem olur mu? En kısa süre içersinde geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler…

    • Gerekçeli kararı her iki tarafın da tebliğ alması gerekiyor. Talep olmadıkça mahkeme gerekçeli kararı tebliğe çıkarmaz. Eğer mümkünse (eski) eşinizi de alıp birlikte mahkeme kalemine gidin. İkiniz de kararı elden tebliğ almak ve temyiz den ve sürelerden feragat ettiğinizi söyleyin. Kalemde ikiniz de iki satır “Kararı… tarihinde tebliğ aldım. Temyiz den ve surelerden feragat ediyorum. Kararın kesinlestirilmesini talep ediyorum” yazıp imzalayın, kaleme verin. Onlar karara kesinlesme şerhi yazacaklar ve bir suretini nüfus mudurlugune gönderecekler. Nüfus kaydına işlenmesi de 2-3 günü bulur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*